Jungtinis Štabas

Lietuvos kariuomenės naujienos

Padedami lietuvių kolegų Afganistano kariai tobulina karinius įgūdžius

Padedami lietuvių kolegų Afganistano kariai tobulina karinius įgūdžius 2012-02-03

Šią savaitę NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos grupės (PAG-14) Afganistano nacionalinės armijos (ANA) mokymo instruktoriai Afganistano nacionalinės armijos kariams surengė sunkiojo kulkosvaidžio naudojimo ir inžinerijos, improvizuotų sprogstamųjų užtaisų aptikimo ir neutralizavimo pratybas. Prieš keletą savaičių Lietuvos kariai afganistaniečiams buvo surengę minosvaidžių naudojimo pratybas ir mokė, kaip teikti pirmąją medicinos pagalbą.

Šios pratybos – tęstinis Afganistano karių mokymas, kuriuos organizuoja ir rengia PAG grupėje veikianti ANA mokymo grupė.

100 Afganistano karių kuopa Goro provincijoje dislokuota nuo praeitų metų sausio mėnesio. Kuopą sudaro manevriniai padaliniai, paramos elementas bei išminavimo grupė. ANA kuopa kartu su Afganistano nacionalinės policijos padaliniais dislokuota Goro provincijoje siekiant užtikrinti stabilią saugumo situaciją provincijoje.

Šių metų sausio 4 d. Afganistano Goro provincijos sostinėje Čagčarane paskelbus atsakomybės už Čagčarano miestą ir jo rajono saugumo perdavimo vietos valdžiai pradžią, nuosekliai didinama vietos saugumo pajėgų – kariuomenės ir policijos – atsakomybė už savo šalies saugumą. Čagčarane veikiančios Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės pagrindinė užduotis – padėti rengti Afganistano nacionalines saugumo pajėgas, didžiausią dėmesį skiriant patariamajai funkcijai.Afganistano Goro provincijoje veikianti Lietuvos vadovaujama provincijos atkūrimo grupė – bendra civilių ir karių misija, NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų dalis, kuri savo veiklą pradėjo 2005 metų vasarą. Goro PAG stovykloje Čagčarane kartu su Lietuvos kariais ir civiliais tarnauja ir dirba Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Suomijos ir Ukrainos atstovai.

Šių metų sausio 4 d. Afganistano Goro provincijos sostinėje Čagčarane paskelbus atsakomybės už Čagčarano miesto ir jo rajono saugumą perdavimo vietos valdžiai pradžią, nuosekliai didinamas vietos saugumo pajėgų – kariuomenės ir policijos – pasirengimas perimti atsakomybę. Todėl pradėjus atsakomybės perdavimo procesą ir keičiant misijos pobūdį, Čagčarane veikiančios Lietuvos vadovaujamos PAG pagrindinė užduotis – rengti Afganistano nacionalines saugumo pajėgas, didžiausią dėmesį skiriant patariamajai funkcijai.

Šiuo metu NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų operacijoje (ISAF) Afganistane dislokuota apie pustrečio šimto karių. Jie tarnauja Goro provincijoje, ISAF štabuose Kabule ir Herate, Kandaharo oro uoste, Afganistano pietuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *