Jungtinis Štabas

Lietuvos kariuomenės naujienos

Japonijos ambasadorius PAG surengė autentišką arbatos gėrimo ceremoniją

Rugsėjo 26-29 d. Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG) stovykloje lankėsi Japonijos ambasadorius Afganistane Shigeyuki Hiroki. Pagrindinis ambasadoriaus vizito tikslas buvo Japonijos vyriausybės finansuojamų keturių mokyklų statybos sutarčių su rangovais pasirašymas. Bendra šių projektų vertė siekia beveik 380 tūkstančių JAV dolerių. Tačiau ambasadorius neapsiribojo vien oficialiąja vizito dalimi – S.Hiroki PAG kariams ir civiliams surengė senovinę arbatos gėrimo ceremoniją.

Švietimas, sveikatos apsauga, infrastruktūra ir profesinis mokymas yra prioritetinės paramos reikalaujančios sritys Afganistane, todėl Japonijos vyriausybė daugiausiai dėmesio skiriama šių sričių vystymui. PAG stovykloje reziduojančių Japonijos vyriausybės atstovų skaičiavimais, pastačius šias keturias mokyklas, beveik 2400 Goro provincijos mokinių turės geresnes mokymosi sąlygas. Mokyklos bus pastatytos trijuose provincijos rajonuose, o viena iš jų bus skirta tik mergaitėms. Goro provincijoje, kurioje neraštingumo lygis siekia 82 procentus, naujos mokyklos paspartins švietimo ir raštingumo plėtrą.

Vizito metu ambasadorius ir jį lydėję PAG atstovai buvo nuvykę į vieną iš kaimų, kuriame padėjo pirmuosius simbolinius akmenis į statomos mokyklos pamatus. Atvykusiems į kaimą svečiams didžiulį įspūdį paliko kaimo bendruomenės sutikimas, kuomet beveik 500 gyventojų sustojo palei kelią iki būsimos mokyklos vietos ir sveikino Japonijos ambasadorių, PAG atstovus ir karius.

Vizito Goro provincijoje metu ambasadorius S.Hiroki taip pat pamatė Čagčarano gatves, kurias Japonijos vyriausybė, sekdama Lietuvos pavyzdžiu, planuoja išasfaltuoti. Bendras Lietuvos ir Japonijos lėšomis asfaltuotų gatvių ilgis sudarys apie 15 kilometrų. „Japonija Goro provinciją norėtų padaryti pavyzdžiu kaip bendromis tarptautinės bendruomenės pastangomis gali būti atkuriamos provincijos“, – susitikime su provincijos gubernatoriumi kalbėjo Japonijos ambasadorius S.Hiroki.

Pasak Japonijos vyriausybės atstovo Lietuvos vadovaujamoje PAG Hiroyuki Orikasa, ambasadorius, vykdamas į Čagčaraną, turėjo du tikslus: pasirašyti sutartis su mokyklų rangovais ir PAG vadovybei surengti Japonijos arbatos gėrimo ceremoniją. Prieš arbatos ceremoniją Japonijos ambasadorius susirinkusiems papasakojo apie šios senovinės ceremonijos reikšmę ir istoriją. Pasak ambasadoriaus, arbatos ceremonija Japonijoje pabrėžia ir išryškina keturis principus: harmoniją, pagarbą, tyrumą ir ramybę. Jais remiantis, šiuolaikiniame pasaulyje, kupiname apgaulės, susireikšminimo ir neramumų galima pasiekti prašviesėjimą.

Japonijos gyventojai arbatą gerti pradėjo devintame amžiuje, o šešioliktame amžiuje gyvenęs arbatos ceremonijos meistras Sen Rikyu ištobulino ceremoniją ir nuo tada ji nesikeičia. Visi arbatos ceremonijos meistro judesiai tobulinami specialiose mokyklose, o tradicinio japoniško kimono dėvėjimas taip pat įtakoja judesių seką ir amplitudę, kad ilgos ir plačios rankovės nesusiteptų. Viso arbatos gaminimo proceso metu meistras naudoja apie 10 skirtingų indų ir įrankių. O pati ceremonija rodo pagarbą į ją pakviestiems svečiams.

Baigdamas arbatos ceremoniją ambasadorius Shigeyuki Hiroki susirinkusiems sakė, kad taip norėjo parodyti savo šalies kultūrą ir padėkoti PAG personalui už paramą Japonijos atstovams. Ambasadorius į Čagčaraną atsivežė autentiškus arbatos ceremonijos indus ir kimono. „Niekada nebūčiau pagalvojęs, kad arbatos ceremoniją ruošiu ne Japonijoje. Tai buvo pirmas kartas, kai ceremoniją surengiau Afganistane ir džiaugiuosi, kad tai įvyko Čagčarane“, – kalbėjo ambasadorius S.Hiroki.

„Ši Japonijos ambasadoriaus surengta ceremonija PAG personalui atspindi gerus Japonijos atstovų santykius su kitais PAG kariais ir civiliais. Džiaugiuosi, kad priemonės, kurių ėmėmės integruodami japonus į PAG veiklą, sudaro sąlygas sėkmingam Goro provincijos atkūrimo procesui. Japonija orientuojasi į ilgalaikių projektų vystymą ir vykdymą, o tai duos daugiau naudos vietiniams gyventojams“, – sakė PAG-9 vadas pulkininkas Alvydas Šiuparis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *