Jungtinis Štabas

Lietuvos kariuomenės naujienos

PAG kariai patruliuodami Goro provincijoje aptiko didelį kiekį minų

Rugsėjo 30 d. Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG) kariai vykdė patrulį į Badgah kaimą šiaurinėje provincijos dalyje. Grįždami į Čagčaraną kariai atsitiktinai aptiko didelį kiekį amunicijos.

Badgah kaime PAG kariai susitiko su kaimo vyresniaisiais, bendravo su vietiniais. Tuo metu PAG karo medikai apžiūrėjo ir konsultavo virš 200 suaugusių kaimo gyventojų ir beveik 160 vaikų. „Pirmą kartą per mūsų vykdytus medicininiu patrulius apžiūrėjome tiek daug vaikų. vos ne kiekviena atėjusi moteris turėjo po vaiką arba kelis“, – sakė PAG-9 medicinos skyriaus vadė majorė Valerija Urbienė, pridūrusi, kad dažniausi nusiskundimai buvo tie patys, kaip ir kitų medicinos patrulių metu – odos, sąnarių ir žarnyno ligos.

Grįždami į Čagčarane įsikūrusią stovyklą PAG kariai žvalgė šalia kaimo esančią vietovę ir surado didelį kiekį minosvaidžių minų. Sudėtos po dideliu akmeniu 71 skirtingose šalyse pagamintos minosvaidžio minos  buvo vienodo 82 milimetrų kalibro. Į vietovę buvo išsiųsti PAG sprogmenų naikinimo specialistai, kurie, apžiūrėję rastas minas, nusprendė jas gabenti į šalia Čagčarano esančią PAG karių šaudyklą sunaikinimui. „Kol kas tai didžiausias amunicijos kiekis Goro provincijoje, kurį Lietuvos kariai aptiko vienoje vietoje. Visos minos yra likusios dar nuo sovietinės invazijos laikų“, – sakė PAG inžinerinio vieneto vadas kpt. Ričardas Margelis. Karininkas pabrėžė, kad minoms patekus į priešiškų elementų rankas, iš jų galima būtų pagaminti pakankamai didelį kiekį savadarbių sprogmenų, kurie keltų nemažą grėsmę Afganistane dislokuotiems ISAF kariams.

PAG – bendra civilinė ir karinė misija, NATO ISAF dalis. Lietuvos vadovaujama PAG Goro provincijos sostinėje Čagčarane pradėjo veikti 2005 m. vasarą.  Pagrindinė misijos užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti.

PAG, be maždaug 150 Lietuvos karių ir civilių, tarnauja ir dirba Danijos, Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Kroatijos, Rumunijos ir Ukrainos kariai ir civiliai. Šiuo metu Afganistane tarnaujanti devintoji PAG Lietuvos karių pamaina suformuota Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono pagrindu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *