Lietuvoje vyksiančioms karinėms pratyboms „Kardo kirtis 2013“ – 28 vagonai su JAV karine įranga

Gegužės 24 d. į Pabradės (Švenčionių r.) geležinkelio stotį atvyko pirmasis devynių traukinio vagonų sąstatas, iš Vokietijos atgabenęs tarptautinėms pratyboms „Kardo kirtis 2013″ skirtą JAV kariuomenės įrangą. Šią įrangą pratybų metu naudos į Lietuvą atvykę JAV ir kitų šalių kariai.

Nuo vagonų nukeltos priemonės – skirtingų tipų visureigiai HMMWV ir sunkvežimiai, įvairios paskirties įranga ir ekspedicinės medicininės paramos vienetas – iš geležinkelio stoties buvo nugabenti į Pabradės poligoną, kuriame vyksta intensyvus pasiruošimas pratyboms.

„Iš viso į Pabradę atvyks 28 vagonai, kuriais iš Vokietijoje dislokuotų dalinių bus atgabentos transporto priemones ir apie 50 jūrinių konteinerių su įvairia pratyboms skirta įranga,“ – Pabradės geležinkelio stotyje kalbėjo pratybose dalyvausiantys JAV pajėgų Europoje atstovai.

Tarptautinės pratybos ,,Kardo kirtis 2013″, kurias organizuoja JAV kariuomenė Europoje (angl. US Army Europe, USAREUR), vyks birželio 3-14 d. vienu metu Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Keliose mokymo vietose Estijoje ir Lietuvoje bus tobulinamos brigados lygio štabų planavimo procedūros, o Latvijoje, Adaži poligone, vyks kuopos lygmens lauko taktinės pratybos, kuriose kartu treniruosis sausumos ir oro kariniai komponentai bei Specialiųjų operacijų pajėgų atstovai. Pratybose Estijoje taip pat vyks ir Šiaurės rytų daugianacionalinio korpuso vadavietės (angl. Multinational Corp North East, MNC NE) treniruotė.

Pratybų metu be JAV atstovų į Lietuvą atvyks pratybų dalyviai ir stebėtojai iš Estijos, Jungtinės Karalystės, Latvijos, Lenkijos, Norvegijos ir Suomijos, o taip pat ir iš Lenkijoje dislokuoto NATO daugianacionalinio šiaurės rytų korpuso vadavietės, iš viso – beveik 500 užsienio karių, o bendrai pratybose Lietuvoje dalyvaus daugiau nei 1 tūkst. karių.

Pratybų metu bus treniruojamasi planuoti ir vykdyti šalies gynybos operacijas.

Vienas iš svarbiausių pratybų „Kardo kirtis 2013″ tikslų – tobulinti NATO šalių ir partnerių šalių suderinamumą ir sąveiką planuojant ir vykdant karines operacijas, gerinti padalinių kovinį rengimą ir apsikeisti turima patirtimi.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *