Jungtiniame štabe lankėsi JEF vadas

Spalio 17 d. Jungtiniame štabe lankėsi Jungtinės Karalystės Jungtinių ekspedicinių pajėgų vadas generolas majoras Stuartas  Richardas Skeatesas  (Stuart  Richard Skeates).  Nortvude veikiančios vadavietės vadas susitiko su Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininku generolu majoru Vitalijumi Vaikšnoru ir NATO pajėgų integravimo vieneto Lietuvoje vadu pulkininku Jakobu Sogardu Larsenu ( Jakob Sogard Larsen). 

Susitikimuose su Jungtinės  Karalystės generolu S. Skeatesu daugiausiai dėmesio buvo  skirta įvertinti pažangą, pasiektą kuriant Jungtinės Karalystės vadovaujamas ekspedicines pajėgas, kuriose dalyvauja ir Lietuva, artimiausius planus jas toliau plėtojant.   

Lietuva kuriamoms pajėgoms yra deklaravusi  pėstininkų kuopą (apie 150 karių) ir nacionalinį paramos elementą.  Be to, nuo 2016  m. kovo pradžios šių pajėgų  vadavietėje Nortvude tarnauja ir Lietuvos karininkas.  

Jungtinės Karalystės vadovaujamų ekspedicinių pajėgų (JEF) , kurios galėtų būti  ypač greitai dislokuotos bet kurioje pasaulio vietoje, taip pat ir Rytų Europoje, reaguojant į bet kokio tipo saugumo krizes, susitarimo memorandumą Londone 2015 m. lapkritį pasirašė septynių valstybių (Danijos, Estijos, Jungtinės Karalystės, Latvijos, Lietuvos, Nyderlandų ir Norvegijos)  gynybos ministrai.  

Kuriamos Jungtinės ekspedicinės pajėgos bus aukštos parengties, jų tikslas  – vykdyti plataus spektro karines operacijas, įskaitant atgrasymo, kovinių veiksmų ir humanitarinės pagalbos teikimo. Pajėgos taip pat galės dalyvauti ir  NATO, Jungtinių Tautų, valstybių partnerių vadovaujamose tarptautinėse operacijoje. 

Šiuo metu JEF štabas jau pilnai funkcionuoja, rengia struktūrą ir planuoja pratybas. Planuojama, visą operacinį pajėgumą JEF pasieks 2018 metais ir galės vykdyti operacijas,  kai bus iki galo integruotos nacionalinės pajėgos ir bus subalansuoti turimi pajėgumai su sausumos, jūrų, oro elementais. Juos prireikus bus galima pritaikyti konkrečiai operacijai ar misijai.  

Aukštą nuolatinę parengtį ekspedicinėms pajėgoms priskirtų šalių kariai išlaikys dalyvaudami įvairiuose JEF pajėgų mokymuose, pratybose.  

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *