Į NATO oro erdvės gynybos misiją Turkijoje išvyksta Lietuvos kariai

Balandžio 25 d. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione vyko į NATO oro erdvės gynybos misiją „Active Fence“ išvykstančių karių išlydėtuvių ceremonija. Penki trečiajam NATO ryšių batalionui priskirto Lietuvos kariuomenės perdislokuojamojo ryšių ir informacinių sistemų modulio (PRISM) kariai jau balandžio 26 d. išvyks į Turkiją.

„Ši misija Lietuvos kariams yra visiškai nauja ir jai ruošiantis reikėjo numatyti visus iššūkius, su kuriais gali tekti susidurti, numatyti visas galimas problemas ir pasirengti jas operatyviai spręsti“, – karių išlydėtuvių ceremonijos metu sakė Jungtinio štabo viršininko pareigas laikinai einantis pulkininkas Egidijus Karvelis.

NATO misija „Active Fence“ buvo pradėta po to, kai 2012 metais Turkijos vyriausybė kreipėsi į Aljansą dėl paramos užtikrinant šalies saugumą dėl padidėjusios raketų apšaudymo grėsmės iš Sirijos. Atsižvelgdama į šią užklausą, NATO Turkijos pietuose prie sienos su Sirija dislokavo JAV, Nyderlandų ir Vokietijos kariuomenių raketines oro gynybos sistemas „Patriot“. PRISM kariai misijoje „Active Fence“ užtikrina „Patriot“ padalinių prijungimą prie NATO ryšių tinklų ir šių tinklų funkcionavimą.

Planuojama, kad Lietuvos kariai misijoje Turkijos pietinėje dalyje užduotis vykdys iki rugsėjo pradžios, kuomet juos pakeis kitas NATO PRISM vienetas.

PRISM yra vienintelis Lietuvos kariuomenės kuopos dydžio vienetas, kuris yra nuolat priskirtas prie NATO pajėgų, kurias, išskyrus Aljanso šalių karines pajėgas, sudaro trys ryšių batalionai ir ankstyvojo įspėjimo ir valdymo iš oro lėktuvas AWACS (angl. Airborne Warning and Control System).

Pagrindinis Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono struktūroje esančio perdislokuojamojo ryšių ir informacinių sistemų modulio uždavinys – teikti mobiliąją vadovavimo ir valdymo proceso paramą ryšių ir informacinėmis sistemomis NATO laikinosioms arba perdislokuojamoms vadavietėms, taip pat sujungti Lietuvos karinių vienetų ryšių ir informacines sistemas su NATO partnerių ryšių ir informacinėmis sistemomis tarptautinių operacijų metu.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *