Baigėsi vertinamosios pratybos „Gintarinė valia 2014“

Balandžio 18 d. Lietuvos kariuomenės generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre Nemenčinėje, iškilmingos rikiuotės metu buvo nuleista pratybų „Gintarinė valia 2014″ vėliava. Penkias dienas trukusios vertinamosios štabų pratybos paskelbtos pasibaigusiomis.

Prieš nuleidžiant vėliavą, pratybų vadovybė ir dalyviai aptarė pratybų vykdymą, treniruotės eigoje identifikuotas ir išmoktas pamokas bei trūkumus, taip pat tobulintinus sritis, kurios ateityje leis gerinti panašių karinio rengimo renginių vykdymą bei geriau paruošti karinius vienetus operacijų planavimui ir vykdymui bei sąveikai su valstybės institucijomis.

„Pagrindiniai pratybų tikslai – treniruoti ir įvertinti Krašto apsaugos savanorių pajėgų štabo pagrindu suformuotą vadavietę ir logistikos elemento štabą – buvo pasiekti. Tad jau šiandien galiu teigti, kad abu štabai be problemų geba organizuoti operacijų planavimą ir vykdymą,“ – pratybų aptarimo metu kalbėjo pratybų vadovas Jungtinio štabo viršininkas brigados generolas Vilmantas Tamošaitis.

 Aptarimo metu tiek „Gintarinės valios“ vadovybė, tiek ir vertinamųjų vadaviečių vadai pabrėžė, kad viena iš sėkmingo pratybų organizavimo ir užsibrėžtų tikslų pasiekimo priežasčių buvo aktyvus kitų, ne kariuomenės institucijų įsitraukimas į pratybas. „Kolegos iš Viešojo saugumo, Valstybės sienos apsaugos, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybų bei kitų institucijų, į planavimo procesą įnešė daugiau realistiškumo. Tai leido kitomis akimis pažvelgti į vairias situacijas bei koordinuoti veiksmus su kitomis institucijomis,“ – apie pratybas kalbėjo jų dalyviai, išreiškę poreikį ir ateityje į panašius renginius kviestis kolegas iš kitų institucijų ir taip stiprinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą ir sąveiką.

Uždarymo ceremonijos metu į rikiuotėje stovinčius pratybų  dalyvius kreipęsis  pratybų vadovo pavaduotojas Jungtinio štabo operacijų valdybos viršininkas pulkininkas Egidijus Karvelis paymėjo, kad pratybų sėkmė priklausė nuo aukštos visų dalyvių motyvacijos, profesionalumo ir aukšto pasirengimo lygio, kuo įsitiko pratybas stebėjusi šalies vadovybė. „Tai buvo pirmosios pratybos, kai su kariais planuoti ir vykdyti operacijas treniravosi kolegos iš kitų institucijų, tad jūsų dalyvavimas mums visiems buvo puiki patirtis,“ – kalbėjo pulkininkas, kreipdamasis į Viešojo saugumo, Valstybės sienos apsaugos, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybų bei kitų institucijų atstovus.

Pratybos „Gintarinė valia 2014″ buvo suplanuotos su tikslu įvertinti Krašto apsaugos savanorių štabo pagrindu suformuotos vadavietės gebėjimus planuoti ir vykdyti gynybines operacijas. Lygiagrečiai buvo vertinamas ir logistinio elemento štabo pasiruošimas planuoti šių operacijų logistinį palaikymą. Kartu su aptarnaujančiu personalu pratybose dalyvavo beveik 400 karių iš visų kariuomenės pajėgų bei kitų institucijų atstovų.

Pratybų vykdymui buvo pasitelkta ir moderni daugelyje NATO šalių naudojama konfliktų ir taktinių situacijų simuliavimo programa JCATS.

Kartu su Lietuvos kariuomenės padaliniais pratybose dalyvavo Viešojo saugumo ir Valstybės sienos apsaugos tarnybų, Vadovybės apsaugos, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo, Policijos departamentų prie Vidaus reikalų ministerijos, Kalėjimų departamento prie Teisingumo ministerijos, Muitinės departamento prie Finansų ministerijos, ir Lietuvos šaulių sąjungos atstovai.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *