Alytuje ir Čagčarane pagerbtas prieš penkerius metus žuvęs srž. Arūnas Jarmalavičius

Gegužės 22 d. Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotajame pėstininkų batalione Alytuje ir Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės stovykloje Čagčarane pagerbtas prieš penkerius metus Afganistane žuvusio Lietuvos kariuomenės seržanto Arūno Jarmalavičiaus atminimas.

Pagerbti Arūno atminimą į Alytų atvyko krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Almantas Leika, Alytaus miesto meras Jurgis Krasnickas, buvęs kariuomenės vadas atsargos generolas leitenantas Valdas Tutkus, šeimos nariai, artimieji, kariai ir vadai iš Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų bataliono.

Minėjime krašto apsaugos ministras Juozas Olekas pasakojo prisimenantis išlydint Arūną į tarptautinę misiją Afganistane tvirtą kario rankos paspaudimą. „Tarnyba kariuomenėje kartais pareikalauja aukų, tam, kad Lietuvoje kiti galėtumėme gyventi saugiai su savo šeimomis. Mes negalime jo grąžinti šeimai ir tarnybai, bet galime išsaugoti jo atminimą. Linkėčiau, kad Arūno atminimas, jo aukai Tėvynei, visada mus vienytų“, – sakė ministras J. Olekas.

Misijos metu žuvusio kario atminimą Čagčarane kariai pagerbė tylos minute iškilmingoje rikiuotėje. „Arūnas gindamas savo šalies garbę toli nuo Tėvynės atidavė brangiausią žmogaus turtą – gyvybę, paaukojęs ją ant tikos aukuro. Jo liepsna degs amžinai, o kario atminimas visada liks mūsų širdyse“, – srž. A. Jarmalavičiui pagerbti surengtame minėjime kalbėjo PAG-17 karo kapelionas kapitonas Saulius Noretas.

34 metų seržantas A. Jarmalavičius žuvo 2008 m. gegužės 22 d. per Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės stovyklos užpuolimą ir apšaudymą. Kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų bataliono karys tuo metu tarnavo septintojoje Goro provincijos atkūrimo grupės pamainoje, ėjo Štabo kuopos pėstininkų apsaugos būrio kulkosvaidininko pareigas.

2008 metų gruodį prisimenant kritusį kovos draugą ir siekiant įamžinti jo atminimą, Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų bataliono kareivinėms Alytuje buvo suteiktas srž. A. Jarmalavičiaus vardas ir atidengta memorialinė lenta.

2010 m. kovą srž. A. Jarmalavičiui atminti Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės stovykloje Čagčarane atidengta memorialinė lenta.

Nuo 2011 m. Alytaus sporto ir rekreacijos centre vyksta srž. A. Jarmalavičiui atminti skirtas dziudo turnyras.

Po mirties srž. A. Jarmalavičius Lietuvos Respublikos Prezidento dekretu už narsą ir pasiaukojimą atliekant Lietuvos ir NATO užduotis Afganistane apdovanotas Vyčio kryžiaus ordino Didžiuoju kryžiumi ir krašto apsaugos sistemos medaliu „Už tarptautines operacijas“.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *